Kun jij het met droge ogen zeggen?
Storytelling?
Brrr.
Het klinkt ook zo postmodern.
Kijk
Natuurlijk vertellen we verhalen. We kunnen niet anders.
Waarom doen marketers dan zo nadrukkelijk aan storytelling?
Omdat alle producten op elkaar lijken. Er moet een verhaal bij. Anders kun je de ene peperkoek niet van de andere onderscheiden.
Was dat vroeger dan niet zo?
Vroeger was er minder. Van alles. Minder producten, minder merken, minder mensen, minder welvaart.
Moeten wij dienstverleners dat ook doen? Storytelling? Wij moeten toch ook branden?
Volgens mij niet. Mensen zijn geen merken. Mensen hoeven geen bedrijfsmissie uit te dragen.
Oeps. Moet ik mijn about-pagina herschrijven?
Staat er een missie op? Of een passie? Toch geen uitdaging?
Alstublieft. Herschrijven. Ja.
Wat is er nou opeens mis met een missie?
Niemand is geïnteresseerd in jouw beweegredenen. Ik ook niet, nee. Tenminste: niet in wat jij zegt dat je beweegredenen zijn.
O?
Ja, wel in wat je doet, hoor. En vooral in hoe je doet. In wat voor iemand je bent, dus.
Em…
Kijk, met wie werk jij het liefste?
Met leuke mensen. Die goed zijn in hun werk. Die snappen wat ik zelf doe.
….
Nou ja, zodat het prettig werkt. Dat we een beetje op elkaar aansluiten. Qua visie, weet je wel, en qua aanpak.
U-huh. Okee. En hoe kom je daar dan achter? Als je ze nog niet kent?
Ik maak een afspraak. Uiteraard.
Nou ja.. eerst Google ik ze natuurlijk.
Ik kijk naar hun Linkedin profiel. Ik bekijk hun site.
Ik kijk naar hun Twitterstream.
En als het me bevalt lees ik hun blog.
En waar let je dan op?
Of ze een beetje leuk lijken. Of ze weten waar ze het over hebben. Of ze hun vak kennen.
Kun je dat zien aan een site of een linkedinpagina?
Vind ik wel. Je proeft iemands persoonlijkheid meteen. In alles eigenlijk. Je ziet meteen of iemand vormelijk is, of excentriek. Of ‘ie oog heeft voor design, voor typografie, voor presentatie, voor film. Voor kwaliteit. En of ‘ie een beetje inhoud heeft. Eigen inhoud.
Dus je zoekt niet naar een missie? Of een passie? Of naar hoe iemand zichzelf omschrijft?
Nee. Inderdaad. Maar hoe iemand is zie je natuurlijk vanzelf, aan de rest.
Precies.
O, dat bedoel je.
Helder geschreven. Dank: hier kan ik mee aan de slag :-)
Ha, ben benieuwd hoe je website er uit gaat zien! Geen storytelling, only small stories? http://t.co/NmzmxcAu @KittyKiian
Fijn! Praktisch, waar en het ruimt weer lekker op :-)
Wat kunnen we toch met z’n allen de weg kwijt raken in wat er moet, hoe het hoort, wolken gebakken lucht en meer, terwijl het inderdaad zo is dat ik het liefst werk met mensen met wie het fijn werken is en dat je dan totaal niets hebt aan hoogdravende teksten.
Zou dit zo af en toe even moeten herlezen voor als ik weer te veel op mijn plannenlijstje zet…
Mooi dat je er wat aan hebt ;-)
Een beetje broodnodige relativering over missie/passie en dat soort mode: http://t.co/VFCPly74
RT @KittyKilian: Te zien aan het aantal uitschrijvingen op de nieuwsbrief heb ik op een aantal zere tenen getrapt dit keer.. http://t.co …
Vertel het verhaal. http://t.co/WXPNyLqT @KittyKilian Liefst met droge ogen. Oja.. je eigen verhaal natuurlijk! Sprookjes geloven we niet :)
Dit is ook best aardig.. #storytelling http://t.co/WmSq3xh9
We ‘re not telling stories. We ‘re telling personalities. http://t.co/vWeC9G90 ………. Zijn we het hier mee eens?
RT @Debbi3: We ‘re not telling stories. We ‘re telling personalities. http://t.co/vWeC9G90 ………. Zijn we het hier mee eens?
Kijk. @KittyKilian snapt dat lezers/klanten alleen in hun eigen missie geïnteresseerd zijn en niet in de jouwe: http://t.co/twU4oHJd
Wat een verhaal..Euvgenia Parakhina @KittyKilian
Storytelling *dacht ‘t niet* http://t.co/WXPNyLqT toch maar gewoon geen merk worden!!!
RT @kittykilian: Kun jij het met droge ogen zeggen? Storytelling? http://t.co/ldAnD0CG Nieuw blog
je teksten zijn om te zoenen die bewegende zijkant is een verschrikking
Dank voor de feed back, Frank. Ik zal er morgen wat aan doen. Vond het wel een simpele oplossing maar inderdaad… het begint mij ook al te ergeren.
RT @KittyKilian: Kun jij het met droge ogen zeggen? Storytelling? http://t.co/3LSuDKja Nieuw blog (voor de weekploeg)
RT @KittyKilian: Kun jij het met droge ogen zeggen? Storytelling? http://t.co/3LSuDKja Nieuw blog (voor de weekploeg)
Storytelling. Inderdaad brrrrrr! Eigenlijk een trendy naam voor oude wijn. Vroeger had je usp’s. Toen al, 1990, bleek dat ze steeds moeilijker te vinden waren. Dus moest het product(merk) emotioneel geladen worden. Storytelling heet dat nu, anno 2012. Het is niets nieuws!!! Sla Adformatie open en je wordt doorgaans overgoten met termen die je niet kent. Ga je echter op onderzoek, dan ontdek je al gauw dat het een nieuw woord is voor iets dat je al jaren kent en ook nog eens toepast. Bijvoorbeeld ‘crossmediaal’. Dat heette een tijd geleden ‘above’ en ‘below the line’. Voeg daar een paar ‘nieuwe media’ aan toe en je noemt het heel cool: crossmediaal.
Bullshit! Elke nieuwe generatie in marketing- en communicatieland gaan naarstig op zoek naar nieuwe namen voor bestaande begrippen. Waarom? Geen idee! Misschien om eerdere generaties strategisch de wind uit de zeilen te nemen?
Omdat alles altijd weer nieuw moet zijn ;-)
lekker reactie zeg. Lijkt wel of Sinterklaas me antwoordt geeft